Olympus prezentuje nowe zestawy z aparatem OM-D E-M5 Mark III

Marka Olympus z myślą o miłośnikach fotografii i producentach filmów prezentuje dwa nowe zestawy. OM-D E-M5 Mark III w pakiecie z najmniejszym na świecie standardowym obiektywem zoom M.Zuiko Digital ED 12‑45 mm F4 PRO oraz OM-D E-M5 Mark III z rejestratorem audio LS-P4. Produkty dla entuzjastów robienia profesjonalnych zdjęć oraz vlogerów, producentów filmów i YouTuberów są już dostępne w sprzedaży.

W połowie maja rodzina Olympus powiększyła się o kolejne dwa pakiety. Pierwszy z nich – OM-D E-M5 Mark III z obiektywem zoom M.Zuiko Digital ED 12‑45 mm F4 PRO to propozycja kierowana do entuzjastów fotografii, którzy cenią sobie wytrzymały i lekki (580 gram) sprzęt oraz wysoką jakość zdjęć. Drugi zestaw powstał z myślą o producentach filmowych oraz twórcach internetowych nagrywających materiały wideo. W jego skład wchodzi m.in. aparat OM-D E-M5 Mark III oraz rejestrator dźwięku LS-P4 wyposażony w funkcję “Klapsa Filmowego”.

Zestaw filmowy OM-D

Każdy twórca wideo zdaje sobie sprawę, jak ważny dla efektów jego pracy jest dźwięk. Olympus LS-P4 wchodzący w skład pakietu dla filmowców umożliwia rejestrowanie dźwięku w jakości Hi-Res, czyli wyższej od tej, którą oferują płyty CD – będące przez kilkadziesiąt lat wzorcem jakości w świecie audio. LS-P4 rejestruje pasma w zakresie od 20 Hz do 20 kHz, zapewniając przy tym bogaty dźwięk stereo. Zestaw filmowy tworzy również kompaktowy i wytrzymały aparat OM-D E-M5 Mark III. Zarówno producenci wideo, jak i YouTuberzy powinni docenić niewielką wagę tego modelu oraz możliwość korzystania z niego nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Pakiet oparty o uniwersalny aparat z wydajnym autofokusem, skuteczną stabilizacją obrazu oraz funkcjami “OM-D Movie” daje kreatywnym twórcom wideo dodatkowe możliwości. To w połączeniu z szerokokątnym obiektywem M.Zuiko Digital ED 12 mm F2.0 oraz rejestratorem liniowym LS-P4 z pewnością ułatwi pracę filmowców.

OM-D E-M5 Mark III +  M.Zuiko Digital ED 12‑45mm F4 PRO

Powodów do narzekań nie powinni mieć miłośnicy profesjonalnej fotografii, bo również w ich kierunku marka Olympus robi ukłon. Nowy zestaw dla zaawansowanych fotografów składa się z aparatu OM-D E-M5 Mark III, który gwarantuje optyczną stabilizację obrazu do 7,5 EV (Sync IS) dostępną w obiektywach kompatybilnych z tym modelem. Ponadto, aparat ma również wbudowaną stabilizację, która w połączeniu z dowolnym obiektywem systemu Mikro Cztery Trzecie gwarantuje do 7,0 EV (bez Sync IS). W skład pakietu wchodzi także kompaktowy, lekki i odporny na warunki atmosferyczne obiektyw M.Zuiko Digital ED 12‑45mm F4 PRO, który cechuje się doskonałą jakością optyczną w szerokim zakresie ogniskowych. Obiektyw zapewnia ostry obraz na całej powierzchni kadru, aż do samych krawędzi. To najbardziej kompaktowy produkt w swojej klasie.

Warto dodać, że aparat OM-D E-M5 Mark III będący fundamentem nowych zestawów Olympus wyróżnia wytrzymały i uszczelniony korpus, dzięki któremu aparat jest odporny na pył, mróz i zachlapania. Bezlusterkowiec został również wyposażony w matrycę 20,4 MP Live MOS, szybki procesor obrazu TruePic VIII (stosowany w OM-D E-M1 Mark II) oraz wbudowany 5-osiowy system stabilizacji obrazu.

Dostępność i ceny
Nowy zestaw OM-D E-M5 Mark III + M.Zuiko Digital ED 12‑45mm F4 PRO dostępny jest od połowy maja w cenie 7 190 zł.  Natomiast pakiet filmowy OM-D dostępny jest w cenie 8 990 zł. Wchodzący w skład zestawu aparat OM-D i obiektyw M.Zuiko objęte są dodatkową, sześciomiesięczną gwarancją po rejestracji na platformie http://my.olympus.eu.

Dodaj komentarz