Jakie oświetlenie może być przydatne w studio fotograficznym?

Chcąc rozwijać swoją pasję fotograficzną w zaciszu domowym, warto zadbać o odpowiednie miejsce do wykonywania zdjęć. Jednym z niezbędnych elementów wchodzących w skład pomieszczenia do robienia fotografii, jest oświetlenie. To dzięki niemu efekty naszej pracy będą miały zapewnioną wysoką jakość oraz odpowiedni poziom naświetlenia. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze oświetlenie przydatne w domowym studio.

Lampa studyjna – podstawowy element w domowym studiu fotograficznym

Lampy fotograficzne są niezbędnym elementem wyposażenia zarówno profesjonalnego, jak i domowego studia fotograficznego. W domowym wariancie skorzystać można z nieco tańszej, ale również wydajnej opcji, czyli reporterskiej lampy błyskowej. Mimo że tradycyjne lampy błyskowe powstały z myślą o pracy w terenie, to w zaciszu domowym sprawdzą się równie dobrze – przede wszystkim, jeśli pracujemy z modelami nad ich portretami, skupiając się na ich emocjach oraz twarzach.

Doskonałą propozycją tego rodzaju lamp, są reporterskie lampy Quadralite, mające zastosowanie nie tylko jako podstawowe źródło światła. Używać ich można również do tworzenia światła dopełniającego oraz jako wspomagacz przy budowaniu akcentów świetlnych, które często wykorzystywane są w półprofesjonalnych studiach. Lampy tego typu świetnie sprawdzą się także w plenerze, kiedy będziemy chcieli pracować z pomocą sztucznego światła poza domowym studiem fotograficznym.

Zestaw studyjny, czyli gotowe rozwiązanie, idealnie sprawdzające się w domowym studiu fotograficznym

Poza kupowaniem poszczególnych elementów niezbędnych do wyposażenia domowego studia fotograficznego warto zainteresować się gotowymi zestawami oświetleniowymi, które dobrane zostały w sposób umożliwiający jak najbardziej efektywny sposób wykorzystania potencjału wszystkich elementów wchodzących w jego skład. Zestawy studyjne wyposażone są w elementy takie jak:

  • lampa błyskowa (często dwie, w celu zapewnienia odpowiedniego oświetlenia),
  • statyw oświetleniowy (warto wybrać zestawy z dwoma statywami, o regulowanej wysokości),
  • biała parasolka transparentna,
  • parasolka typu softbox,
  • czasza (najczęściej 15 centymetrów).

Wszystkie te elementy tworzą gotowy, podstawowy zestaw oświetleniowy, który z pewnością znajdzie wiele zastosowań w domowym studiu fotograficznym.

Podsumowując, chcąc stworzyć domowe studio fotograficzne, warto zadbać przede wszystkim o dobre oświetlenie, umożliwiające robienie wyjątkowych zdjęć, z których będziemy zadowoleni. Do wyboru, poza oddzielnymi produktami, mamy również całe zestawy, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Dodaj komentarz